Wyniki konkursu plastycznego „Sienkiewicz jako bohater własnego utworu”

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej we współpracy ze szkołami sienkiewiczowskimi zorganizowało MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Sienkiewicz jako bohater własnego utworu”.

Konkurs był elementem Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego „Łączy nas Patron – Henryk Sienkiewicz”, którego celem były m.in. : integracja szkół sienkiewiczowskich wokół Patrona Henryka Sienkiewicza, promocja czytelnictwa, przybliżenie twórczości Henryka Sienkiewicza. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej dowolną scenę z utworu pisarza, w którą należało wkomponować jego postać.
Konkurs był adresowany do uczniów klas IV – VIII :

• Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie,
  • Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku,
  • Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza z Oddziałami Integracyjnymi w Okrzei,
  • Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
    Konkurs zakończył się 18 grudnia. Prace spłynęły z dwóch szkół podstawowych – Grajewa i Słupska. Oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych:
  • klasy IV – VI
  • klasy VII – VIII
    Lista laureatów ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie:
  • w kategorii klas IV – VI
    1 miejsce: Maja Uziębło (klasa VI a)
    2 miejsce: Weronika Glińska ( klasa VI e)
    3 miejsce: Victoria Borys ( klasa 5 b )
  • w kategorii klas VII – VIII
    1 miejsce: Igor Borawski ( klasa VIII b) oraz Lena Poniatowska (klasa VIII b)
    2 miejsce: Karolina Świderska (klasa VIII b)
    3 miejsce: Filip Surażyński (klasa 7 a )
    Lista laureatów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku:
  • w kategorii klas IV – VI
    1 miejsce: Katarzyna Adamów ( klasa VI c )
    2 miejsce: Amelia Jastrzębska ( klasa IV a )
    3 miejsce: Klaudia Kulikowska ( klasa VI c )

Laureaci konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
Dziękujemy wszystkim uczniom za przesłanie pięknych prac oraz koordynatorom projektu ze szkół w Grajewie i Słupsku za współpracę przy organizacji konkursu.
Poniżej prezentujemy prace zwycięzców.

Katarzyna Adamów
Amelia Jastrzębska