Wielkimi „kołami” zbliża się Bieg Kolarski – Puchar Henryka Sienkiewicza !

Rowerowy ŁukówGmina Krzywda i Muzeum Henryka Sienkiewicza serdecznie zapraszają na II edycję Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza, który odbędzie się 19 maja 2019 w Woli Okrzejskiej.
Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza to jednodniowy wyścig kolarski dla amatorów. Do wyboru są dwie opcje trasy – AMATOR na dystansie 46 km i PRO na dystansie 92 km.

Trasa wyścigu będzie przebiegała malowniczymi szosami Gminy Krzywda, na lekko pofałdowanej pętli o długości 23 km. Miasteczko wyścigu oraz start i meta będą zlokalizowane w pobliżu Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
Wyścig kolarski w miejscu urodzenia naszego Noblisty to nawiązanie do zamiłowania Henryka Sienkiewicza do cyklizmu. Warszawskie Towarzystwo Cyklistów nadało mu tytuł honorowego członka w 1897 roku.
Przed startem wyścigu przewidziany jest piknik z lokalnymi potrawami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gminy Krzywda oraz koncert Orkiestry Dętej Łuków, która w tym roku obchodzi swoje 50-lecie.

Informacje o zapisach oraz wszelkie informacje o wyścigu znajdziecie Państwo na stronie:

Wola Okrzejska, 19 maja 2019 r. godzina 11:00