Panu Henrykowi Sienkiewicz „Na zdrowie” 5.5.1901 – 5.5.2019

W miarę swoich możliwości, muzeum zabiega o kolejne pamiątki po Henryku Sienkiewiczu; przed nami więc kolejne nietuzinkowe wyzwanie 🙂 Miejmy nadzieję, że z czasem i ten projekt uda się zrealizować w całości. Tymczasem przedstawiamy państwu kolejne sienkiewiczowskie skarby w zasięgu naszych starań 🙂

– Zestaw skauta ofiarowany Henrykowi Sienkiewiczowi w 1910 roku przez Andrzeja Małkowskiego – ojca polskiego skautingu z dedykacją: „Panu Henrykowi Sienkiewiczowi na pamiątkę Andrzej Małkowski. Lwów 7.01.1910”

– Zestaw do likieru duńskiej firmy Heering z dedykacją: Panu Henrykowi Sienkiewicz „Na zdrowie” ofiarowany pisarzowi z okazji Jego 55 urodzin 5.5.1901. Firma Heering słynie z wysokiej jakości likierów, zaopatrując do dzisiaj między innymi dwory królewskie w Danii oraz w Wielkiej Brytanii.

– Pamiątkowy srebrny zestaw z okazji pierwszej rocznicy urodzin dzieci pisarza: syna Henryka oraz córki Jadwisi, stanowiący szczególną pamiątkę rodzinną.

– Złoty zegarek należący do Henryka Sienkiewicza.

Wszystkich miłośników twórczości pisarza i sympatyków muzeum serdecznie zapraszamy na „Dzień Konia w Sienkiewiczówce”, akcję charytatywną połączoną ze sprzedażą cegiełek na ten właśnie cel 🙂