MULTIMEDIALNA PODRÓŻ W RODZINNE STRONY HENRYKA SIENKIEWICZA

Dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” udało się nam zrealizować projekt „Multimedialna podróż w rodzinne strony Henryka Sienkiewicza”. Kwota dofinansowania wyniosła 36000 zł.

Projekt obejmuje:

WIRTUALNY SPACER – nowatorskie podejście do zaprezentowania obiektów w postaci ruchomego obrazu 360 stopni. Obraz można zatrzymać oraz przybliżyć w dowolnym momencie, a to co widzimy na ekranie monitora jest realnym odzwierciedleniem rzeczywistości. Wirtualny spacer to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dzielą od Muzeum Henryka Sienkiewicza setki kilometrów, dla miłośników historii oraz dla tych naszych Gości, którzy chcieliby jeszcze dokładniej poznać nasze zbiory. Może być również wykorzystywany jako materiał pomocniczy do przeprowadzenia lekcji w szkole.

GRĘ PANORAMICZNĄ – gra składa się z pytań związanych z życiem i twórczością Henryka Sienkiewicza, do części pytań podpowiedzi można szukać na ekspozycji muzealnej. Po odgadnięciu pytania gracz zdobywa punkty, tym samym zbiera puzzle, z których po ukończeniu powstaje obraz muzeum z zaproszeniem do odwiedzenia tego miejsca.

FILM – wykonany w technologii 360°/VR – opowieść o życiu, twórczości Henryka Sienkiewicza oraz o historii majątku w Woli Okrzejskiej, w rolę przewodnika wcielił się znany aktor Dariusz Jakubowski.

Celem projektu jest udostępnienie szerszej publiczności ekspozycji stałych Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej poprzez narzędzia on-line oraz wzmocnienie aktywności placówki w środowisku cyfrowym. Dzięki skanom 3D wystaw oraz filmowi z przewodnictwem po ekspozycjach (wykonanych w technologii 360°/VR) widz może samodzielnie poznać historię i bogactwo zbiorów naszego muzeum.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wirtualnego zwiedzania oraz do wizyty w naszej placówce.

Film –  https://youtu.be/6lZx_Jvz44I 

Gra panoramiczna –https://storage.net-fs.com/hosting/6566420/1/index.htm?fbclid=IwAR1p8BHXmO5Jtka1U6SflY7JoFvtsbDSorLzRjY7DLd0ibKa87chW5gf6Q0

Wirtualny spacer – https://my.treedis.com/tour/bnYEaRbYiWs