Imieniny Henryka

IMIENINY HENRYKA – ZAPRASZAMY!!! 🌹🌹🌹

W sobotę 15 lipca o godz. 14:30 odbędzie się drugi koncert z cyklu „Koncerty kameralne w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej”. Wydarzenie zorganizowane zostało w dniu imienin pisarza. Podczas koncertu wystąpi muzyczne małżeństwo: Angelika i Mateusz Rzewuscy. Artyści wykonają m.in. pieśni takich kompozytorów jak: Gabriela Fauré, Edvarda Griega czy Roberta Schumanna. Oprócz repertuaru kameralnego zostaną także zaprezentowane improwizacje fortepianowe. Partnerem koncertów kameralnych jest Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Zadanie współfinansowane jest przez Województwo Lubelskie, instytucją wspierającą jest również Bank Spółdzielczy w Łukowie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik regionalny – Echo Katolickie, patronat honorowy – Starosta Łukowski Dariusz Szustek.

Wstęp na wszystkie koncert jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!

Angelika Rzewuska – w 2022 roku ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu solowego prof. Jadwigi Rappé
oraz prof. dr Anny Mikołajczyk-Niewiedział. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła u takich śpiewaków jak: prof. Piotra Łykowskiego, Sofiji Cinguli czy Mariusza Kwietnia. Brała udział w spektaklach operowych realizowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku, m.in. kreowała rolę w operze „Dydona i Eneasz”, H. Purcell‘a oraz wystąpiła jako Hiacynt w operze „Apollo i Hiacynt”, W. A. Mozarta. Koncertowała na międzynarodowych festiwalach w Polsce, we Włoszech, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Mateusz Rzewuski – polski organista, ukończył wyższe uczelnie muzyczne w czterech krajach: w Polsce,
w Niemczech, we Francji oraz w Szwajcarii. Stopień doktora sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej – instrumentalistyka –uzyskał w 2018 roku w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie
na podstawie rozprawy dotyczącej muzyki organowej Marcela Duprégo oraz Oliviera Messiaena oraz pierwszej w Polsce płyty CD zarejestrowanej na historycznych organach Aristida Cavaillé-Colla w katedrze Św. Krzyża w Orleanie we Francji. Koncertował w ramach międzynarodowych festiwali na czterech kontynentach. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych.