DZIEŃ KONIA W SIENKIEWICZÓWCE !

W związku z prowadzoną zbiórką na zakup kart rękopisu „Potopu” Henryka Sienkiewicza do zbiorów muzeum, otrzymaliśmy wyjątkowe wsparcie przyjaciół muzeum, a przede wszystkim pasjonatów nie tylko twórczości pisarza ale i tradycji kawaleryjskich 

Z inicjatywy Radosława Skowrona (z przyjaciółmi!) serdecznie zapraszamy na imprezę charytatywną Dzień Konia w Sienkiewiczówce, która odbędzie się w niedzielę 17 września od godziny 11 w parku muzealnym.

„Dzięki Trylogii robię to co robię, dlatego jak się dowiedziałem o możliwości zakupu fragmentów rękopisów „Potopu” przez muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej postanowiłem jakoś wesprzeć tę inicjatywę, więc po tatarsku koniem i szablą wspieram. Walutą obowiązującą będą cegiełki na zakup rękopisu. Zapraszam serdecznie.” Radosław Skowron

Warto nadmienić, iż do akcji włączyła się również Pani Weronika Kobylińska, malarka, rysowniczka, rzeźbiarka, absolwentka warszawskiej ASP, miłośniczka koni. Wnuczka Szymona Kobylińskiego, jednej z wielkich postaci telewizyjnych, doskonałego gawędziarza i satyryka, piewcy twórczości Henryka Sienkiewicza, a przede wszystkim rysownika. Pani Weronika przygotowuje 3 prace, które będzie można wylicytować podczas uroczystości.

W programie zaplanowano m.in:
– Pokazy konne członków grup rekonstrukcji historycznej z różnych okresów czasowych: strój tatarski, kozacki i stroje szlacheckie z XVII w.; stroje żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r. oraz kampanii polskiej z 1939 r.
– Oprowadzanki i przejażdżki konne
– Przejażdżki bryczką
– Licytacja jazdy konnej na Kopiec Henryka Sienkiewicza do Okrzei
– Licytacja jazdy konnej Szlakiem Henryka Sienkiewicza do malowniczego Burca, siedziby Skrzetuskich w „Potopie”
– Licytacja dzieł Pani Weroniki Kobylińskiej
– Fotografie z naszymi milusińskimi końmi
– Poczęstunek
– Inne atrakcje i niespodzianki 

Warto nadmienić, iż walutą obowiązującą podczas „Dnia Konia w Sienkiewiczówce” będą cegiełki, darowizny na zakup kart rękopisu „Potopu” Henryka Sienkiewicza do zbiorów muzeum.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wsparcia naszej akcji w ten szczególny sposób