DZIEŃ KONIA W SIENKIEWICZÓWCE – JUŻ DZIŚ ! W 173. rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza

W programie:
– Pokaz Pawła Jachymka, jednego z najlepszych zaklinaczy koni w Polsce
– Pokaz dynamiczny Artura Brzozowskiego, jednego z najlepszych współczesnych ułanów, wielokrotnie nagradzanego na krajowych i międzynarodowych zawodach.
– Turniej i warsztaty łucznicze przygotowane przez Radzyńską Grupę Łuczniczą
– Pokazy konne grup rekonstrukcji historycznej z różnych okresów czasowych
– Oprowadzanki i przejażdżki konne
– Strefa dla dzieci
– Stanowisko stacji krótkofalowej
– Kiermasz rękodzieła artystycznego
– Promocja książki „Podróże literackie – Mickiewicz” autorstwa Pani Agnieszki Zielińskiej, niestrudzonej podróżniczki, która przemierza świat w poszukiwaniu miejsc związanych z postaciami naszej literatury; aktualnie Pani Agnieszka pracuje nad książką poświęconą Henrykowi Sienkiewiczowi.
– Poczęstunek przygotowany przez KGW w Woli Okrzejskiej

Dzień Konia w Sienkiewiczówce to akcja charytatywna połączona ze sprzedażą cegiełek by wesprzeć starania muzeum w pozyskaniu pamiątek po Henryku Sienkiewiczu.

A o co walczymy ?
– Zestaw skauta ofiarowany Henrykowi Sienkiewiczowi przez Andrzeja Małkowskiego, ojca polskiego skautingu z dedykacją.
– Srebrny zestaw pamiątkowy z okazji pierwszych urodzin dzieci pisarza: Henia i Jadwisi.
– „Henrykowi Sienkiewicz. Na zdrowie! 5.5.1901” zestaw do picia likieru firmy Heering ofiarowany pisarzowi z okazji jego urodzin.
– Złoty zegarek Henryka Sienkiewicza.
– Dalsze karty rękopisów jego utworów.

W ten wyjątkowy dzień SERDECZNIE ZAPRASZAMY do muzeum: 5 maja 2019 r. Zaczynamy o godzinie 11.